skip navigation

Week 6 HS Dual Meet Rankings

By Smitty, 01/07/20, 10:00AM EST

Share

For record or schedule changes please email smitty025@hotmail.com

Division 1

Rank School-Section Record Rank Last Week What's Next
1 Wantagh-8 19-0 4 @ Lawrence; Eastern States Classic
2 Minisink Valley-9 15-3 2 Section 9 Duals; ESC
3 Spencerport-5 9-0 6 Section 5 Duals
4 Islip-11 14-0 12 Vs Amityville; ESC
5 Hauppauge-11 8-1 1 Vs Hills West; ESC
6 Shenendehowa-2 4-0 3 Vs Colonie; ESC
7 Fulton-3 21-1 5 Vs JD/CBA; ESC
8 Pittsford-5 16-0 7 Section 5 Duals; ESC
9 MacArthur-8 10-0 8 @ Plainview JFK; ESC
10 Fox Lane-1 18-1 9 @ Whites Plains; ESC
11 Long Beach-8 6-2 11 Easterns States Classic
12 Hilton-5 25-3 13 Section 5 Duals; ESC
13 Rush Henrietta-5 9-0 14 Section 5 Duals; ESC
14 Miller Place-11 15-3 15 @ Harborfields; ESC
15 Northport-11 17-1 16 @ Smithtown West; ESC
16 Commack-11 11-2 17 @ Walt Whitman; ESC
17 Massapequa-8 12-4 18 @ Hempstead, Vs Uniondale, ESC
18 Middletown-9 10-1 19 Section 9 Duals; ESC
19 Horseheads-4 13-2 20 @ Binghamton; Bradshaw Tournament
20 Kings Park-11 6-3 HM1 Vs Westhampton Beach; ESC
HM1 Penfield-5 7-2 HM2 Section 5 Duals; Bradshaw Tournament
HM2 Indian River-3 10-0 HM3 @ Carthage; ESC
HM3 Monroe Woodbury-9 7-3 HM4 Section 9 Duals; ESC
HM4 Brockport-5 11-2 HM5 Section 5 Duals
HM5 Niagara Wheatfield-6 12-4 Unranked @ Lockport; ESC

Division 2

Rank School-Section Record Rank Last Week What's Next
1 Cold Spring Harbo-8 8-3 1 Vs D2 #13 Seaford, D2 HM1 Clarke; ESC
2 Falconer-6 23-1 6 Vs Chautauqua Lake; Patrick Morales Tournament
3 Gouverneur-10 2-0 2 @ Malone; Eastern States Classic
4 Cobleskill Richmondville-2 8-0 3 Vs LaSalle; ESC
5 Port Jervis-9 17-0 4 Section 9 Duals; ESC
6 Tioga-4 2-0 5 @ Waverly; Bradshaw Tournament
7 Shoreham-Wading River-11 15-3 7 Vs D2 #17 Mt. Sinai; ESC
8 Central Valley Academy-3 22-2 8 Vs Camden; ESC
9 Windsor-4 4-0 9 Vs Chenango Valley; Red Devil Invitational
10 Iroquois-6 20-3 10 @ Lackawanna
11 Warrensburg-2 17-1 13 @ Whitehall; Red Devil Invitational
12 Newfane-6 16-4 16 Vs Albion, Canisius; ESC
13 Seaford-8 5-2 12 @ D2 #1 Cold Spring Harbor
14 Pioneer-6 12-6 18 @ Amherst; Franklinville Tournament
15 Fredonia-6 19-5 11 Vs Franklinville; Lockport Tournament
16 Saranac-7 9-4 14 Vs Northern Adirondack; ESC
17 Mt. Sinai-11 9-4 15 @ D2 #7 Shoreham Wading River, @ Bellport; Warrior Duals
18 Tamarac-2 15-1 17 @ Mechanicville; ESC
19 Palmyra Macedon-5 16-9 19 Section 5 Duals; ESC
20 Canisteo-Greenwood-5 22-4 20 Section 5 Duals, @ Wellsville
HM1 Clarke-8 7-4 HM1 Vs Locust Valley, @ D2 #1 Cold Spring Harbor; ESC
HM2 Red Hook-9 13-3 HM2 Section 9 Duals
HM3 Nanuet-1 16-4 HM3 @ Lourdes, @ Clarkstown North, Vs East Ramapo; Scarsdale Tournament
HM4 General Brown-3 7-1 HM4 @ Watertown; Bradshaw Tournament
HM5 Mattituck-11 4-2 HM5 @ Southhampton; ESC