skip navigation

Tracking The Top 20

By Smitty, 12/09/19, 10:45AM EST

Share

Rank School Weekly Results
1 Hilton-5 4-1 @ Pal Mac Duals
2 Hauppauge-11 Defeated Hampton Bays 64-9
3 Minisink Valley-9 Defeated Monroe Woodbury 50-25, 5-0 @ Ballston Spa Duals
4 Shenendehowa-2 Defeated Schenectady 84-3, Clyde Cole Champions
5 Wantagh-8 Defeated Chaminade 52-22, Runner-Up @ Battle at the Beach
6 Fox Lane-1 Deferated Mahopac 51-27, Horace Greeley 67-8, Nardone Duals Champions
7 Massapequa-8 Battle at the Beach Champions
8 Corning-4 Lost to Elmira 62-23, 8th @ Clyde Cole
9 Spencerport-5 Defeated Webster Thomas 64-9, St. Joe's 58-16
10 Long Beach-8 Defeated D2 #6 Locust Valley 67-9, 3rd @ Battle at the Beach
11 Grand Island-6 4-4 @ Sweet Home Duals
12 Fulton-3 Defeated Cicero-NS 58-19, Dryden 69-18, Syracuse 90-0, Cato Duals Champions
13 Horseheads-4 6-1 @ Mark Stephens Classic
14 MacArthur-8 Defeated Levittown Division 56-18, MacArthur Tournament Champions
15 Lancaster-6 Defeated West Seneca 71-3, Sweet Home Duals Champions
16 Rush Henrietta-5 Goodrich Invitational Champions
17 Niagara Wheatfield-6 Defeated Ken-Ton 56-22, 3-2 @ Marino Duals
18 Chenango Forks-4 7th @ Wildcat Memorial
19 Freeport-8 7th @ Hank Parris Tournament
20 Rocky Point-11
Rank School Weekly Results
1 Central Valley-3 Defeated VVS 63-18, Runner-Up @ Goodrich Invitational
2 Cold Spring Harbor-8 4th @ Manhasset Tournament
3 Gouvernuer-10 10th @ Andersen Memorial
4 Norwich-4 Lost to Windsor 44-32, 3rd @ Clyde Cole
5 Palmyra Macedon-5 Defeated Marcus Whitman-Penn Yan 56-21, 4-1 @ Pal Mac Duals
6 Locust Valley-8 Lost to D1 #10 Long Beach 67-9, 5th @ MacArthur
7 Cobleskill-Richmondville-2 Defeated Lansingburgh 63-20, Schalmont 50-21
8 Saranac-7 Defeated Ausable Valley 66-17, Beekmantown 58-18, Runner-Up @ Nate Wood Memorial
9 Port Jervis-9 5-0 @ Golubinski Duals, 5-0 @ Tri-State Duals
10 Tioga-4 Wellsville Tournament Champions
11 Falconer-6 Defeated Dunkirk 87-0, Randolph 78-3, 3rd @ Wildcat Memorial
12 Seaford-8 7th @ Manhasset
13 Newfane-6 Tonawanda Duals Champions
14 Fredonia-6 Defeated Dunkirk 66-18, Southwestern 52-27, Marino Duals Champions
15 BGAH-4 4th @ Clyde Cole
16 Pleasantville-1 Defeated Ardsley 54-21, Putnam Valley 58-24, 4-1 @ Nardone Duals
17 Clarke-8 5th @ Battle at the Beach
18 Mt. Sinai-11 Lost to Miller Place 47-24, 1-2 @ Commack Duals
19 Onteora Lost to Red Hook 55-28
20 Warrensburg-2 3rd @ Nate Wood Memorial