skip navigation
NMWAY Wrestling

State Tournament Qualifiers - 2014 (AT LARGE BIDS INCLUDED)

By BV, 02/19/14, 5:30PM EST

Share

Here we go!

 

DIVISION I

99 Pounds

Section 1: Alfredo Olmedo, Arlington

Section 2: Christian Gramuglia, Burnt Hills

Section 3: Kelan McKenna, New Hartford

Section 4: Bennie Baker, Newark Valley

Section 5: Derek St. James, Gates Chili

Section 6: Dylan Arena, Clarence

Section 8: Jacori Teemer, Long Beach

Section 9: Anthony Stramiello, Pine Bush

Section 10: Brian Plourde, Massena

Section 11: Anthony Sparacio, North Babylon

CHSAA: Brian Kelly, St. Anthony's

PSAL: Joe Marino, Tottenville

At-Large Bid: Anthony Sgorrano, South Glens Falls (2)

At-Large Bid: Tommy Cox, Deer Park (11)

At-Large Bid: Jonathan Loew, Wantagh (8)

At-Large Bid: Adam Busiello, Eastport-South Manor (11)

 

 

106 Pounds

Section 1: Alex D'Angelo, North Rockland

Section 2: Josh LoGiudice, Guilderland

Section 3: Joseph Barber, Cicero-North Syracuse

Section 4: Blake Abbey, Corning

Section 5: Yianni Diakomihalis, Hilton

Section 6: Jemone Carter, Niagara Falls

Section 8: Peter Pappas, Plainview

Section 9: Vinny Vespa, Monroe Woodbury

Section 10: Ryan Brown, Canton

Section 11: Matt Stallone, Sachem North

CHSAA: Jason Javier, Kellenberg

PSAL: Malik Grant, Curtis

At-Large Bid: Parker Kropman, Penfield (5)

At-Large Bid: Troy Keller, North Tonawanda (6)

At-Large Bid: Brandon Fay, Fox Lane (1)

At-Large Bid:  John Devine, Columbia (2)

 

113 Pounds

Section 1: Jay Albis, John Jay East Fishkill

Section 2: Golan Cohen, Colonie

Section 3: Andrew McFarland, Carthage

Section 4: Derek Osman, Vestal

Section 5: Jon Haas, Penfield

Section 6: Anthony Argentieri, Kenmore West

Section 8: Vito Arujau, Syosset

Section 9: Gerard Daly, Minisink Valley

Section 10: Nathan Marshall, Massena

Section 11: John Arceri, Huntington

CHSAA: John Twomey, St. Anthony's

PSAL: Douglas Chau, Cardozo

At-Large Bid: Kyle Quinn, Wantagh (8)

At-Large Bid: Johnny Stramiello, Pine Bush (9)

At-Large Bid: Joe Calderone, Walt Whitman (11)

At-Large Bid: Ryan Burns, Clarence (6)

 

120 Pounds

Section 1: Jon Errico, Byram Hills

Section 2: Mike Lainhart, Guilderland

Section 3: Mitchell Woodworth, Fulton

Section 4: Isaiah Colgan, Johnson City

Section 5: Kevin Marcano, Victor

Section 6: Tristan Almeter, Iroquois

Section 8: Raeco Jackson, Westbury

Section 9: Dylan Booth, Port Jervis

Section 10: Chaz Agen, Canton

Section 11: Nick Piccininni, Ward Melville

CHSAA: Ben Lamantia, St. Anthony's

PSAL: Daniel Amancio, MLK

At-Large Bid: Jesse Dellavecchia, East Islip (11)

At-Large Bid: Dominic Inzana, Saratoga (2)

At-Large Bid: Donny McCoy, Niagara Falls (6)

At-Large Bid: Evan Barczak, Monroe Woodbury (9)

 

126 Pounds

Section 1: Alex Delacruz, Ossining

Section 2: Blake Retell, Shaker

Section 3: Nicholas Toutant, Indian River

Section 4: Richie Burke, Ithaca

Section 5: Chris Fantauzzo, Greece

Section 6: Anthony Orefice, Lockport

Section 8: Ricky Stamm, Levittown Division

Section 9: Da'mani Burns, NFA

Section 10: Michael Brown, Massena

Section 11: Travis Passaro, Eastport-South Manor

CHSAA: Joe Russ, St. Anthony's

PSAL: Nick Azen, Tottenville

At-Large Bid: Mike D'Angelo, Commack (11)

At-Large Bid: Adam Smith, East Meadow (8)

At-Large Bid: Dempsey King, New Hartford (3)

At-Large Bid: PJ Smoot, Monroe Woodbury (9)

 

132 Pounds

Section 1: John Muldoon, Pearl River

Section 2: Eric St. John, Queensbury

Section 3: Patrick Quinlan, Fayetteville-Manlius

Section 4: Xavian Hughes, Union-Endicott

Section 5: Frankie Gissendanner, Penfield

Section 6: John Freda, Williamsville North

Section 8: Jack Reina, Garden City

Section 9: Chris Truglio, Minisink Valley

Section 10: Alec Denney, Massena

Section 11: Chris Mauriello, Hauppauge

CHSAA: Adam Santoro, Fordham Prep

PSAL: Saidyokub Kakhramonov, New Utrecht

At-Large Bid: Adrian Berry, Uniondale (8)

At-Large Bid: Owen Bachelder, Hewlett (8)

At-Large Bid: Brad Wade, Islip (11)

At-Large Bid: Sean O'Hagan, Sachem North (11)

 

138 Pounds

Section 1: Matt Caputo, North Rockland

Section 2: Brandon Lapi, Amsterdam

Section 3: Kevin Paul, Baldwinsville

Section 4: Curtis Grant, Elmira

Section 5: Louie DePrez, Hilton

Section 6: Rocco Russo, Frontier

Section 8: Jake Einbinder, Bethpage

Section 9: Mike Raccioppi, Minisink Valley

Section 10: Gavin Perrine, Massena

Section 11: Jimmy Leach, Eastport-South Manor

CHSAA: Freddie Dunau, St. Anthony's

PSAL: Bertin Saimbeau, Wingate

At-Large Bid: Justin Cooksey, MacArthur (8)

At-Large Bid: Kevin Parker, Shenendehowa (2)

At-Large Bid: Liam Erickson, Brewster (1)

At-Large Bid: Danny Graham, West Seneca East (6)

 

145 Pounds

Section 1: Ben Ettlinger, Fox Lane

Section 2: Joey Butler, Burnt Hills

Section 3: Tristan Broddus, Fayetteville-Manlius

Section 4: Trevor Hoffmier, Newark Valley

Section 5: Vincent DePrez, Hilton

Section 6: Kirk Feeney, Lockport

Section 8: Matt Langan, Wantagh

Section 9: Thomas Wightman, Warwick

Section 10: Austin Amo, Massena

Section 11: Jake Restrepo, Sachem East

CHSAA: Karl Wiesner, Monsignor Farrell

PSAL: Steven Kim, Cardozo

At-Large Bid: Tommy Dutton, Rocky Point (11)

At-Large Bid: Jim Devine, Columbia (2)

At-Large Bid: Blake Engebretsen, Central Square (3)

At-Large Bid: Vinny Romeo, Canandaigua (5)

 

152 Pounds

Section 1: Blaise Benderoth, North Rockland

Section 2: Jesse Porter, Shenendehowa

Section 3: Chad McArdell, Baldwinsville

Section 4: Larry Kasmarcik, Newark Valley

Section 5: Anthony DePrez, Hilton

Section 6: Andrew Paulsen, Iroquois

Section 8: Louis Hernandez, Mepham

Section 9: Ryan Ferro, Warwick

Section 10: Daniel Elman, Massena

Section 11: Dennis Ferro, East Islip

CHSAA: Addrian Ferrarie, Mt St Michael Academy

PSAL:  Shaquille Jones, Hillcrest

At-Large Bid: Nick Vines, Wantagh (8)

At-Large Bid: Zach Lugo, Deer Park (11)

At-Large Bid: Dylan Lundmark, Jamestown (6)

At-Large Bid: Anthony Bell, Fairport (5)

 

160 Pounds

Section 1: Nick Didio, North Rockland

Section 2: Angelo Kress, Columbia

Section 3: Travis Race, Fulton

Section 4: Derek Holcomb, Newark Valley

Section 5: Joe Lupisella, Webster Schroeder

Section 6: Nate Schwab, Clarence

Section 8: Jaison White, Jericho

Section 9: Dan DeCarlo, Port Jervis

Section 10: Hunter Perrine, Massena

Section 11: Shakur Rasheed, Longwood

CHSAA: Andrew Pryor, St Anthony's

PSAL: Konstantin Parfiryev, James Madison

At-Large Bid: Zach Colgan, Johnson City (4)

At-Large Bid: Julius Diaz, Freeport (8)

At-Large Bid: Matt Porrello, John Glenn (11)

At-Large Bid: Ryan Gerena, William Floyd (11)

 

170 Pounds

Section 1: Gino Gioielli, Brewster

Section 2: Jake Ashcraft, Burnt Hills

Section 3: Sonny McPherson, Indian River

Section 4: Vinnie Darpino, Newark Valley

Section 5: Mitch Fisher, Canandaigua

Section 6: Jake Weber, Clarence

Section 8: Steve Schneider, MacArthur

Section 9: Quinn Zsido, Cornwall

Section 10: Jared Cascanette, Canton

Section 11: Ken Gallagher, Northport

CHSAA: Richie Jones, St. Joseph Collegiate

PSAL: Andy Huang, Brooklyn Tech

At-Large Bid: Franky Nassivera, Queensbury (2)

At-Large Bid: Erik Adon, East Islip (11)

At-Large Bid: Joe Russo, Rocky Point (11)

At-Large Bid: Josh Goodman, Gates Chili (5)

 

182 Pounds

Section 1: Brett Perry, John Jay East Fishkill

Section 2: Isaiah Cooks, Colonie

Section 3: Gunnar Sutphen, Baldwinsville

Section 4: Sammy Davis, Union-Endicott

Section 5: Collin Pittman, Spencerport

Section 6: Jason Vranic, Niagara Wheatfield

Section 8: Robert Ng, Plainedge

Section 9: Nick McShea, Monroe Woodbury

Section 10: Alan Clement, Canton

Section 11: Mark Tracy, Sachem East

CHSAA: Connor Watson, Chaminade

PSAL: Maleke Cunningham, Wingate

At-Large Bid: David Hamil, Deer Park (11)

At-Large Bid: Dom Pirraglia, Shoreham Wading River (11)

At-Large Bid: John Lauretti, Seaford (8)

At-Large Bid: Mark Friske, Jamesville-Dewitt (3)

 

195 Pounds

Section 1: Andrew Grella, Beacon

Section 2: Levi Ashley, Shenendehowa

Section 3: Ben Honis, JD/CBA

Section 4: Reggie Williams, Johnson City

Section 5: Trent Egenlauf, Spencerport

Section 6: James Empfield, Lancaster

Section 8: Robert Oliver, Plainedge

Section 9: Erik Jessell, Cornwall

Section 10: Jeremy Malone, Massena

Section 11: Nick Weber, Kings Park

CHSAA: Michael Newman, Monsignor Farrell

PSAL: Nnamdi Uchendu, Springfield Gardens

At-Large Bid: Rob Cuomo, Saugerties (9)

At-Large Bid: Gordon Truesdale, Brighton (5)

At-Large Bid: Hamza Ramza, Lawrence (8)

At-Large Bid: Lantze Lange, Smithtown West (11)

 

220 Pounds

Section 1: Youssif Hemida, Mamaroneck

Section 2: Wayne Burt, Colonie

Section 3: Tyler Hudson, Whitesboro

Section 4: Allan Michael Rios, Chenango Forks

Section 5: Tyler Schaefer (Pittsford)

Section 6: Marshall Taylor, Lockport

Section 8: Bryan Tenny, Farmingdale

Section 9: James Bethel, Saugerties

Section 10: Thomas Lumbard, Canton

Section 11: Vin Feola, Walt Whitman

CHSAA: Rich Sisti, Monsignor Farrell

PSAL: John Pierre-Louis, Springfield Gardens

At-Large Bid: Sam Eagan, Churchville-Chili (5)

At-Large Bid: John Hartnett, Tappan Zee (1)

At-Large Bid: Joe Nasoni, Baldwinsville (3)

At-Large Bid: Rob Kelly, Monroe Woodbury (9)

 

285 Pounds

Section 1: Mike Manni, Tappan Zee

Section 2: Austin DiCerbo, Colonie

Section 3: Trevor Gibbons, Carthage

Section 4: Isaac Eddings, Union-Endicott

Section 5: Ian James (Greece)

Section 6: Luke Catalano, Lake Shore

Section 8: James O'Hagan, Seaford

Section 9: Sam Weinger, Washingtonville

Section 10: Nolan Terrance, Massena

Section 11: Edwin Rubio, John Glenn

CHSAA: Peter Corbett, St. Anthony's

PSAL: Noah Stanley, Harry S. Truman

At-Large Bid: Vincent Manna, Island Trees (8)

At-Large Bid: Tim Gungor, Massapequa (8)

At-Large Bid:  Connor Reigottie, North Rockland (1)

At-Large Bid: Matt Holton, Saratoga (2)

 

 

DIVISION II

99 Pounds

Section 1: Mikey Bruno, Putnam Valley

Section 2: Zach Lawrence, Duanesburg

Section 3: Trey LaFlamme, South Jefferson

Section 4: Dean Raymond, Deposit-Hancock

Section 5: Dane Heberlein, Alexander

Section 6: Johnny Fiebelkorn, Akron

Section 7: Jacob Nolan, Saranac

Section 8: Jonathan Gomez, Locust Valley

Section 9: Dean Artrip, Tuxedo

Section 10: Cordell David, Ogdensburg Free Academy

Section 11: Jack Bokina, Mattituck

PSAL: Kevin Velez, Petrides

At-Large Bid: Joe Sliwoski, Wayne (5)

At-Large Bid: Dylan Walker, Warsaw (5)

At-Large Bid: CJ Walz, Central Valley (3)

At-Large Bid: Shane Hetrick, Southwestern (6)

 

106 Pounds

Section 1: Kyle Aslanian, Edgemont

Section 2: Anthony Cardinuto, Schuylerville

Section 3: Theo Powers, Mexico

Section 4: Chris Cirigliano, BGAH

Section 5: Luke Yankloski, Wayne

Section 6: Hector Colom, Dunkirk

Section 7: John Devins, Saranac

Section 8: John DeRidder, Carle Place

Section 9: Mike Feliciano, Highland

Section 10: Cameron Searles, Malone

Section 11: Matteo DeVincenzo, Port Jefferson

PSAL: Kevin McColgan, Petrides

At-Large Bid: Hunter O'Lena, East Rochester (5)

At-Large Bid: Hammond Raes, Midlakes (5)

At-Large Bid: Tanner Cook, Central Valley (3)

At-Large Bid: Jared Carroll, South Jefferson (3)

 

113 Pounds

Section 1: Tyler Aslanian, Edgemont

Section 2: Nolan Foster, Hoosick Falls

Section 3: Derek Spann, Adirondack

Section 4: Joe Nelson, Oxford

Section 5: Tony Recco, Lyndonville

Section 6: Tito Colom, Dunkirk

Section 7: Colin Hogan, Peru

Section 8: Hunter Dusold, Locust Valley

Section 9: Taylor Benson, Red Hook

Section 10: Tanner Lapiene, Ogdensburg Free Academy

Section 11: Dom Mazzella, Babylon

PSAL: Dolan McColgan, Petrides

At-Large Bid: Ryan O'Rourke, Adirondack (3)

At-Large Bid: Ryan Hetrick, Southwestern (6)

At-Large Bid: Adam West, Palmyra Macedon (5)

At-Large Bid: Brandon Gould, Watkins Glen (4)

 

120 Pounds

Section 1: Joe Dillon, Nanuet

Section 2: Matthew Morris, Albany Academy

Section 3: Zach Burke, Morrisville Eaton

Section 4: Joe Rorick, Odessa Montour

Section 5: Bryan Lantry, Wayne

Section 6: Drew Marra, Olean

Section 7: Dylan Baker, Au Sable Valley

Section 8: Nick Casella, Locust Valley

Section 9: Austin Ingraham, Highland

Section 10: Daniel Mullin, Gouverneur

Section 11: Brett Frole, Babylon

PSAL: Joe Diforte, Petrides

At-Large Bid: Luis Weierbach, Hoosick Falls (2)

At-Large Bid: Brad Bihler, Maple Grove (6)

At-Large Bid: Logan Robinson, Walton (4)

At-Large Bid: Abdul-Fatah Alshawai, Lackawanna (6)

 

126 Pounds

Section 1: Stephen Paternostro, Pleasantville

Section 2: Dan VanDyk, Salem

Section 3: Ryan Snow, General Brown

Section 4: Nate Hayes, Windsor

Section 5: Rafael Mateo, Midlakes

Section 6: Kellen Devlin, Amherst

Section 7: Rafael Rivera, Saranac

Section 8: Cassidy Exum, Oyster Bay

Section 9: Matt Rauch, Red Hook

Section 10: Joey Bush, Gouverneur

Section 11: Tristin DeVincenzo, Port Jefferson

PSAL: Rashid Powell, Eagle Academy

At-Large Bid: Hunter Richard, Holland Patent (3)

At-Large Bid: Joel Rosko, Campbell-Savona (5)

At-Large Bid: Kobe Garrehy, Maine-Endwell (4)

At-Large Bid: Stephen Strauchen, Attica (5)

 

132 Pounds

Section 1: AJ Mirabal, Putnam Valley

Section 2: Carter Merecki, Salem

Section 3: Austin Whitney, Mexico

Section 4: William Koll, Lansing

Section 5: Sean Peacock, Midlakes

Section 6: Cody McGregor, Tonawanda

Section 7: Austin Trombley, Northern Adirondack

Section 8: Peter McCormack, Mineola

Section 9: Andrew Suleiman, Highland

Section 10: Aaron Bush, Gouverneur

Section 11: Brian Pelan, Mattituck

PSAL: Randy Ramirez, Eagle Academy

At-Large Bid: Austin Acquard, Pioneer (6)

At-Large Bid: Cormac Green, Port Byron (3)

At-Large Bid: Tyler Field, Onondaga (3)

At-Large Bid: Jesse Manuel, Tioga (4)

 

138 Pounds

Section 1: Clifton Wang, Edgemont

Section 2: Sam Delarge, Albany Academy

Section 3: Laken Cook, Central Valley

Section 4: Tristan Rifanburg, Norwich

Section 5: Derian Woodard, Midlakes

Section 6: Dakota Gardner, Fredonia

Section 7: Codie Gillette, Saranac

Section 8: Sam Ward, Locust Valley

Section 9: Josh Santiago, Rondout Valley

Section 10: Zach Ayen, Gouverneur

Section 11: Bobby Becker, Mattituck

PSAL: Nate Muse, Petrides

At-Large Bid: Colin Royce, Warsaw (5)

At-Large Bid: Garrett Mitchell, Camden (3)

At-Large Bid: Nate Walker, Canastota (3)

At-Large Bid: Kaydon Newton, East Rochester (5)

 

145 Pounds

Section 1: Colin Hopkins, Edgemont

Section 2: Andy Mollevik, Duanesburg

Section 3: Alex Herringshaw, Holland Patent

Section 4: Jamie Griswold, BGAH

Section 5: Corey Farrell, Warsaw

Section 6: Andrew Shomers, Lewiston Porter

Section 7: Jay Oakes, Peru

Section 8: Mike Dusold, Locust Valley

Section 9: Karl Linneman, New Paltz

Section 10: Jamiel Stapleton, Malone

Section 11: James Hoeg, Mattituck

PSAL: Robert Welgoss, Petrides

At-Large Bid: Nate Martin, Newfane (6)

At-Large Bid: Matt Norris, Homer (3)

At-Large Bid: Steven Culbert, Galway (2)

At-Large Bid: Jason Hoffman, Hadley Luzerne/Lake George (2)

 

152 Pounds

Section 1: Frank Paratore, Nanuet

Section 2: Cam Milliken, Albany Academy

Section 3: Tyler Silverthorn, General Brown

Section 4: Frank Garcia, Norwich

Section 5: Dan Woughter, Alfred-Almond

Section 6: Brian Westerdahl, Maple Grove

Section 7: Tanner Phillips, Peru

Section 8: Erick Rodriguez, Wheatley

Section 9: Samuel Cruz, Highland

Section 10: Bailey Phelps, Ogdensburg Free Academy

Section 11: Paul Cavanagh, Port Jefferson

PSAL: Nigel Williams, Eagle Academy

At-Large Bid: Ryan Kromer, Lewiston Porter (6)

At-Large Bid: Eddie Hutschenreuter, Alden (6)

At-Large Bid: Josh Griffith, Warsaw (5)

At-Large Bid: Simon Breckinridge, VVS (3)

 

160 Pounds

Section 1: Angelo Zegarelli, Putnam Valley

Section 2: Connor Lawrence, Duanesburg

Section 3: Trevor Allard, Mexico

Section 4: Nik Hansen, Oxford

Section 5: Ryan Coveny, Warsaw

Section 6: Alex Smythe, Eden

Section 7: Jordan Bushey, Peru

Section 8: Jordan Formicola, Locust Valley

Section 9: Eric Morse, Rondout Valley

Section 10: Cody-Allen David, Ogdensburg Free Academy

Section 11: Ryan Woodward, Port Jefferson

PSAL: Vance Cuffee, Eagle Academy

At-Large Bid: Nick Koelmel, Immaculate Heart Central (3)

At-Large Bid: Jordan Torbitt, Whitney Point (4)

At-Large Bid: Howie Nolan, Maple Grove (6)

At-Large Bid: Danny Khomitch, Byron-Bergen (5)

 

170 Pounds

Section 1: Willie Messinger, Putnam Valley

Section 2: Geno Brancati, Hudson Falls

Section 3: Jacob Woolson, Mexico

Section 4: Ryan Marszal, Unatego

Section 5: Burke Paddock, Warsaw

Section 6: Kyle Ross, Falconer

Section 7: Colby Staley, Saranac

Section 8: Joe Turono, Clarke

Section 9: Teddy Mapes, Highland

Section 10: Alex Cole, Ogdensburg Free Academy

Section 11: Christian Angelson, Mattituck

PSAL: Roshane Gray, Eagle Academy

At-Large Bid: Triston Engle, Dolgeville (3)

At-Large Bid: Brandon Ellers, Waverly (4)

At-Large Bid: Dakota White, North Rose-Wolcott (5)

At-Large Bid: Brad Perry, Granville (2)

 

182 Pounds

Section 1: Chris Kim, Edgemont

Section 2: Nick Gallo, Schalmont

Section 3: Daniel Smith, South Jefferson

Section 4: Christian Dietrich, Greene

Section 5: Trey DuVall, Addison

Section 6: Marquis Buchanan, Dunkirk

Section 7: Matt Lashway, Northern Adirondack

Section 8: Zach Holowchak, Locust Valley

Section 9: Kevin Morgans, Liberty

Section 10: Justin Garrison, Gouverneur

Section 11: Sal Loverde, Mattituck

PSAL: Mike Esposito, Petrides

At-Large Bid: William Hilliard, Phoenix (3)

At-Large Bid: Chris Pinckney, Port Byron (3)

At-Large Bid: Ian Chedzoy, Watkins Glen (4)

At-Large Bid: Derek Sisson, Penn Yan (5)

 

195 Pounds

Section 1: Evan Shlom, Ardsley

Section 2: Tim Flower, Schalmont

Section 3: Lane Frost, VVS

Section 4: Andrew Barnhart, Whitney Point

Section 5: Ward Hively, Addison

Section 6: Trevor Spicer, Frewsburg

Section 7: Brandon Defayette, Beekmantown

Section 8: Edien Hincapie, Mineola

Section 9: Dustin MacKenzie, Onteora

Section 10: Aaron McEathron, Gouverneur

Section 11: Adam Goode, Mattituck

PSAL: Nathanael Rose, Eagle Academy

At-Large Bid: Logan LaFlamme, South Jefferson (3)

At-Large Bid: Andrew Ogrodowski, Red Jacket (5)

At-Large Bid: Jeryd Graham, Midlakes (5)

At-Large Bid: Kai Sabada, Sidney (4)

 

220 Pounds

Section 1: Alek Pavloff, Croton Harmon

Section 2:  Logan Kunkle, Ravena

Section 3: Jake Benedict, Sandy Creek

Section 4: Ryan Wolcott, Waverly

Section 5: Christian Shepherd, Geneva

Section 6: Tyler Hall, East Aurora

Section 7: Paul Herrea, Saranac

Section 8: Robert Incorvaia, Cold Spring Harbor

Section 9: Troy Grant, New Paltz

Section 10: Jacob Beckwith, Gouverneur

Section 11: Rafal Rokosz, Southampton

PSAL: Miguel Perez, Eagle Academy

At-Large Bid: Dan Welch, Avon (5)

At-Large Bid: Garrett Duvall, Sherburne Earlville (3)

At-Large Bid: Brad Cunningham, Salamanca (6)

At-Large Bid: Nestor Naranjo, Midlakes (5)

 

285 Pounds

Section 1: Anthony DiNardo, Irvington

Section 2: Marcus Ramundo, Schalmont

Section 3: Tyler Havener, Oneida

Section 4: Austin Dean, Sidney

Section 5: Connor Calkins, Alfred-Almond

Section 6: Erik Feitshans, Alden

Section 7: Kenny Rivers, AuSable Valley

Section 8: Spencer Matthaei, Locust Valley

Section 9: Andrew Friedel, Onteora

Section 10: Mason Wing, Gouverneur

Section 11: Kyle Fiske, Port Jefferson

PSAL: Elvin Gervacio, Brooklyn International

At-Large Bid: Jacob Morris, Canastota (3)

At-Large Bid: Nick Scott, Cohoes (2)

At-Large Bid: Jordan Hamilton, Waterloo (5)

At-Large Bid: Tyler Hallett, Candor (4)